dftp Arcello Bordlampe er et elegant transportabelt bordlys, der imponerer med strømlinet design og funktionelle muligheder.
Den skønne udformning skaber indbydende atmosfære samt dekorerer rummet med behageligt varmt lys i aftentimer. Lysintensitet kan dæmpes i 3 niveauer ved hjælp af Moodmaker, der er mest effektiv måde til at skabe en bestemt stemning.
Bordlampen er 15cm i skærmdiameter, 25 cm i højde og kaster et varmhvidt lys i 2700K, 300 lumen.
Dftp Arcello Bordlampe varierer med to flotte finishfarver - antracit og bruneret messing.
Fremstillet efter IP54 tætningsgrad, der gør lampen anvendelig såvel inde som ude.
For at genoplade LED-modul anvendes det medfølgende USB-stik.
Drsignet af Christian Bjørn & Rune Balle
| Spænding: | 220V-240V |
|---|---|
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Dæmpning: | 3-Step MOODMAKER |
| Klasse: | 3 (12V) |
| Fatning: | LED MODUL |
| Materiale: | Metal/Plast |
| Ledningslængde: | 100 cm |
| Størrelse: | Ø15/H:25cm |
| Lumen: | 300lm |
| IP: | IP54 |
| Levetid LED: | 15 000 timer |
Design For The People (Etableret 2015) er prisvindende dansk belysningsdesign, der forener æstetik, enkelhed og funktionalitet med godt design, kvalitetsbelysning og materialer, der kan holde hele livet.