Produktinformation "Hollands Licht Reflex Gulvlampe"
Hollands Licht Reflex Gulvlampe imponerer med sin skulpturelle geometri, der er udført i ædelt træ, og funktionelle lyseffekter.
Det bløde og behagelige LED-lys reflekteres fra lampens tre positionselementer:
indirekte lodret med 11,2W 2700K CRI 90 980 lumen og fra de to arme direkte L-formet nedadrettet med 2x5W 2700K CRI 90 2x420 lumen. Det indirekte og direkte lys kan tændes og slukkes separat.
Hollands Licht Reflex Gulvlampe er hele 170 høj cm og fås i to flotte udgaver – mat eg eller kulsort.
Designet af Kees Marcelis i 2022
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Fatning: | LED MODUL |
| Lyskilde: | LED 11,2W + 2x 5W |
| Materiale: | Træ/Stål |
| Størrelse: | 170x30x50cm |
| IP: | IP20 |
| Farvegengivelse: | CRI 90 |