Produktinformation "Hollands Licht King Arthur Væglampe"
Hollands Licht King Arthur Væglampe er udført af anodiseret aluminium med en elegant mat overflade.
Den kreative forskning i byggeri og teknik har ledt designer Jesse Visser til at skabe et organiskformet og stilrent look.
I kombinationen med en dekorativ pære tilføjes en ekstra smuk detalje og i øvrigt skabes et behageligt varmt lys.
Hollands Licht King Arthur væglampe kommer i to flotte udgaver sort eller guld.
Væglampen er 30 cm i diameter, 32,3 cm i højde og leveres med ledning på 400 cm.
Lyskilden med dæmpbare funktioner medfølger.
Lyset er E14 LED 4,5W 2700K CRI 90 400 lumen
Designet af Jesse Visser i 2018
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Dæmpning: | Ja |
| Fatning: | E14 |
| Lyskilde: | LED 4,5W medfølger |
| Max. wattage: | 40W |
| Materiale: | Aluminium |
| Størrelse: | Ø30cm/H:32,3cm |
| Lumen: | 400lm |
| IP: | IP20 |
| Farvegengivelse: | CRI 90 |